Аналітика
2/2/2024

Як сумські депутати е-декларації подавали

Як сумські депутати е-декларації подавали

Поширити

31 січня 2024 року сплинув термін подання електронних декларацій за попередні 2021-2022 роки.

Аналітики “Міста розумних” промоніторили, як же депутати Сумської міської ради виконали свої зобов'язання перед законодавством про запобігання корупції в даному ключі.

Як відомо, у зв'язку із воєнним станом місцеві депутати, як і державні службовці, чиновники різних штибів та інші суб’єкти декларування, мали відстрочку у поданні декларацій за 2021 рік, а потім й за 2022-й. 

Цьогоріч же обов’язок подання електронних декларацій про майновий стан відновлюється. На порталі НАЗК декларації за 2023 рік мають бути подані у традиційний строк: до 01 квітня наступного за звітним року, а за попередні 2021-2022 роки — до 01 лютого 2024.

Моніторинг Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування Національного агентства з питань запобігання корупції (Реєстр декларацій public.nazk.gov.ua) засвідчив наступне: частина депутатів не чекали останнього моменту, а заповнювали свої декларації поступово

Примітка: після повномасштабного вторгнення Нацагентством було припинено функціонування саме публічного сервісу для перегляду декларацій всіма охочими, а сервіс для подання portal.nazk.gov.ua для користувачів працював і у 2022-му й у 2023-му роках. 

Зокрема, декларації за 2021 рік ще у 2022 році подали депутати Валентина Домінас, Олена Дяговець, Ірина Дяденко, Світлана Липова, Анатолій Сагач.

Декларації ж за 2022-й протягом 2023-го заповнили Вадим Акпєров, Геннадій Гризодуб, Ірина Губська, Валентина Домінас, Ірина Дяденко, Віталій Жиленко, Максим Зеленський, Артем Кобзар, Світлана Липова, Марина Нагорна, Анатолій Сагач, Володимир Шилов.

Більшість же народних обранців (23 з 42) задекларувались вже в 2024 році після повернення е-деклараціям обов'язкового статусу публікування та скасування парламентом згаданої вище відстрочки.

Варто зауважити, що 5 депутатів Сумської міської ради (Вадим Акпєров, Олександр Кисіль, Олег Рєзнік, Костянтин Тихенко, Володимир Чепік) несуть службу у лавах Збройних Силах України, то ж мають вагомі підстави не публікувати свої декларації, виконуючи не менш важливі для держави функції. В той же час, троє з них знайшли можливість виконати зобов'язання перед виборцями.

За результатами дослідження виявлено, що порушення термінів подання декларацій за 2021-2022 роки допущено одним депутатом (не беручи до уваги депутатів-військовослужбовців).

Так, станом на ранок 01.02.2024 на порталі НАЗК відсутні декларації Юрія Перепеки (позафракційний, колишня ОПЗЖ), який імовірно перебуває за межами країни ще з 2022 року.

Більш детально ознайомитися зі зведеною інформацією у зручному табличному Excel-форматі із можливістю відбору необхідних даних через фільтрування та змогою перейти за посиланням на кожну декларацію всіх депутатів можна тут ↲

Метою моніторингу була саме перевірка своєчасності декларування, а також збір даних в єдину форму з активними посиланнями. Зміст декларацій не аналізувався. Проте, користуючись зведеними матеріалами — кожен охочий має можливість індивудуально дослідити декларації будь-якого депутата.  

Водночас нагадуємо сум’янам, що більше дізнатися про повноваження та діяльність всіх депутатів Сумської міської ради (в тому числі, переглянути інформацію про персональні голосування за резонансні проєкти рішень) можна за допомогою спеціального громадського сайту DEPUTAT.SUMY.UA “Хто мій депутат в Сумах?”

Дану публікацію підготовлено ГО "Місто розумних" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст аналітичного матеріалу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Може бути цікаво